Kombispazm - liek s anestetickým a antispazmickým účinkom.
Forma uvoľnenia a zloženie
Kombispasmus sa vyrába vo forme tabliet (10 ks v blistroch, 1 alebo 10 blistrov v katónickom balení).
Zloženie jednej tablety obsahuje účinné látky:
- Paracetamol - 500 mg;
- Dicyklomín hydrochlorid - 20 mg.
Indikácie na použitie
Kombispazmus predpísaný na zníženie alebo zmiernenie bolesti rôznych etiológií, vrátane bolesti hlavy, bolesti zubov, myalgie, neuralgie, algomenorey, ako aj spôsobených radikulitídou, renálnou kolikou, reumatizmom.
kontraindikácie
- glaukóm;
- Porušovanie močových ciest;
- Myasthenia gravis;
- tachykardia;
- Ťažké funkčné poruchy pečene a obličiek;
- Vek do 7 rokov;
- Doba lakovania;
- Precitlivenosť na liek.
Dávkovanie a podávanie
Kombiskasmus vezme dovnútra malé množstvo vody. Obvykle sa predpisuje:
- Dospelí a deti od 15 rokov - 1-2 tablety 1-4 krát denne (v závislosti od povahy a intenzity bolesti);
- Deti vo veku 13 až 15 rokov - 1 tableta 1-3 krát denne;
- Deti vo veku 7 - 13 rokov - 1/2 tablety 1-2 krát denne.
Maximálna denná dávka pre deti je 0,15 g / kg telesnej hmotnosti, pre dospelých je 6 g (12 tabliet). Neužívajte Kombispasm v intervaloch kratších ako 4 hodiny.
Odporúča sa začať príjem dospelých pacientov so 4 tabletami denne. Ak je to potrebné, zvyšujte dávku.
Ak nie je žiadny účinok po dobu 14 dní alebo keď sa vyvinú vedľajšie účinky s použitím malých dávok, odporúča sa liečbu zastaviť.
Vedľajšie účinky
Počas liečby sa môžu vyskytnúť také vedľajšie účinky: alergické reakcie (kožné vyrážky s erytémom, žihľavka), smäd, poruchy ubytovania, suchosť v ústach, ťažkosti s prehĺtaním, dilatácia žiakov, zvýšený vnútroočný tlak, suchá koža a hyperémia, tachykardia, arytmia, , bradykardia, zápcha.
V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť horúčka, zmätenosť, leukopénia, agranulocytóza, trombocytopénia, neutropénia.
Dlhodobé používanie vysokých dávok Kombispasmy môže viesť k rozvoju jeho hepatotoxického účinku.
Pri výskyte vyrážky sa má liečba zrušiť.
Špeciálne pokyny
Pri aplikácii Kombispasma pacientov so zhoršeným močovým traktom, zväčšená prostata, tachykardia, zlyhanie srdca, obštrukcia čriev, ulcerózna kolitída, funkčné poruchy pečene a obličiek, benígna hyperbilirubinémia, pylorická stenóza sa musí venovať pozornosť.
Liek môže zvýšiť gastroezofageálny reflux.
Kombispazm je schopný spomaliť duševné a fyzické reakcie, ktoré je potrebné brať do úvahy pri jazde a práci s pohyblivými mechanizmami.
Lieková interakcia
Pri liečbe achlorhydrídy a počas analýzy žalúdočnej sekrécie je potrebné mať na pamäti, že anticholinergické lieky pôsobia na inhibíciu sekrécie žalúdočnej kyseliny.
Pri súčasnom používaní lieku Kombispasma s určitými liekmi sa môžu vyskytnúť nežiaduce účinky:
- Amantadín, antihistaminiká a antipsychotiká, antiarytmiká triedy I, benzodiazepíny, narkotické analgetiká, inhibítory monoaminooxidázy (MAO), sympatomimetiká a tricyklické antidepresíva - zvýšený anticholinergný účinok Kombispazmu;
- Lieky, ktoré ovplyvňujú pohyblivosť tráviaceho traktu (metoklopramid) - môžu mať opačný účinok;
- Barbituráty, rifampicín, alkohol, antikonvulzíva - zvýšenie hepatotoxických účinkov paracetamolu;
- Antacidá - zhoršenie absorpcie Kombispasmy (kombinácia týchto liekov sa neodporúča).
Počas liečby je potrebné mať na pamäti, že Kombispasm môže mať opačný účinok na lieky používané pri liečbe glaukómu. Jeho súčasný príjem glukokortikosteroidov so zvýšeným vnútroočným tlakom môže byť nebezpečný.
Podmienky ukladania
Uchovávajte v tme, suchu, mimo dosahu detí pri teplote 15-25 ° C.
Čas použiteľnosti - 3 roky.